האם מדע הגרפולוגיה מסייע בניבוי העתיד? מה אתה מצפה שהגרפולוג ידע ויאמר לך? מתי תתחתן, כמה ילדים יהיו לך? האם תהיה לך פרנסה טובה? תשכח מזה.

אולי בכדור בדולח ניתן לצפות את העתיד -אבל ממש לא דרך כתב היד !!!

מה כן ניתן לאבחן דרך כתב היד? תכונות אופי, כישורים, יכולות ונטיות מקצועיות ועיסוקיות, סגנון התנהגות, תפיסות ועמדות, התייחסויות שונות: לאנשים, להורים ולילדים, לבת או בן הזוג, אך גם לאתגרים, למיכשולים, לעבר ולעתיד. יש הטוענים שניתן לאבחן באמצעות כתב היד גם את מצבו הפיזי-בריאותי של הכותב.

ולעניין הניבוי לעתיד: הרי משתמשים היום רבות בגרפולוגיה ככלי עזר בבחירת כוח אדם. מטרת מיון מועמדים לתפקידים שונים במקומות העבודה השונים, אם באמצעות מבחנים פסיכוטכניים ואם באמצעות ניתוח גרפולוגי, הינה לצפות ולנבא השתלבות והצלחה של מועמד מסויים בתפקיד ספציפי, וזאת לאור כישוריו, אופיו, צרכיו הרגשיים וכד’.
הניתוח הגרפולוגי, לדוגמא, מעלה קווי אופי, כישורים, מוטיבציה, צרכים ושאיפות – מאלו יכול המעסיק ללמוד על העובד לעתיד לבוא, בתקווה שלא יחולו באישיותו שינויים תכופים. אך בשום אופן, אין כאן ידיעה של מה שעומד לקרות!

כשאדם מתלבט אם כותבים “אהבה” ב-ע’, א’, או ה’ – ההתלבטות גורמת להיסוס, ההיסוס מכניס לכתיבה כמה שינויים: ריווחים לא סדירים, בין המילים והאותיות, למשל, כשהיד גולשת או מתעכבת במדרון השורה, בהתאם למשך ההיסוס. חוסר סדירות זו עלולה להתפרש על ידי הגרפולוג כקושי בקבלת החלטות, או קושי לנהוג לפיהן. ההיסוס יכול לגרום לעוויתות ורעד בקו שעלולים להתפרש כביטוי לעצבנות ומתח), לעיצוב איטי מסוגנן ומאולץ של האותיות וכד’.

התמונה של Anika Huizinga on UNSPLASH

מי שרוצה לראות עבודסות נוספות של אניקה מוזמן ללחוץ כאן

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *